Content: Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Background: Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Pattern: Blank Waves Notes Sharp Wood Rockface Leather Honey Vertical Triangles
Welcome to minimaniak.com

Rejestrując się otrzymujesz dostęp do wielu korzyści.
Każda rejestracja i logowanie daje ci możliwość dostępu do strony poprzez własny profil.
Masz możliwość założenia swojego indywidualnego profilu, zdobywanie punktów reputacji, które zostaną wynagrodzone oraz komunikować się z innymi za pomocą osobistej skrzynki. Ta wiadomość zostanie usunięta po rejestracji.

• advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Lookee94

Pompa paliwa...

24 postów w tym temacie

Hej,

Gdzie można kupić pompę wysokiego cisnienia / wtryskową za jakieś w miarę rozsądne pieniądze? Szukam, szukam i nigdzie już nie ma. Szukając po numerach z PSA (1920.LL)  można znaleźć za ok 1500zł ale już się pokończyły wszędzie. Jedynie na eBay-u i to też 1500zł wychodzi więc wydaje mi się że to uczciwa cena. A nie jakieś 3500 z kosmosu! Problem w tym, że wolał bym na miejscu kupić, w razie jakiejś reklamacji trochę łatwiejsza sprawa ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

byles w salonie puga ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeszcze nie, jutro mam zamiar się wybrać. Dzisiaj wędrowałem po intercarsach itp. ale nigdzie nic nie mogli znaleźć :/ trochę dziwne..

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja mam oryginały BMW po 2600 zł do N14 i do silnika N18 po 2950. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Trochę dużo, na alledrogo mają po 1500 niecałe. Będą dostępne za tydzień około i jak będzie gwarancja itd to chyba nie ma sensu przepłacać. Zwłaszcza że niby ori Peugeot

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przez brak gwarancji nie montuje PSA. Nie masz gwarancji montując część z PSA do MINI a i ASO BMW i ASO Citroen/Peugeot w przypadku reklamacji wymagają auta wraz z zamontowaną pompą. Kolejnym czynnikiem jest to że dwie pompy z PSA zamontowane w MINI po prostu nie działały (wywalało błędy ciśnienia paliwa) a w PSA działały. Jak chcesz to ryzykuj :) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Problem w tym, że w cenie pompy mini mam prawie dwie z PSA.. część taka sama a ceny z kosmosu. Jak dla mnie to rozbój w biały dzień. Tym bardziej, że nie tak dawno temu, koszt takiej pompy był kilkukrotnie niższy w BMW a jak wyczaili, że padają na potęgę to od razu kogoś łapa zaswedziała na kasę, trochę to smutne :/

I teraz dylemat. Jeździć pół roku na popsutej pompie czy zaryzykować.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

mogę spróbowac podpytać za ile mogę wyrwać taką pompę w ASO

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

dodam tylko, że m.in w takim wypadku - bardzo przydaje się podany przy rejestracji VIN - mam go od ręki

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Aż sprawdziłem bo pewności nie miałem, ale jest podany ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cena kosmos

nawet nie podaje bo nie ma sensu 

powariowali 😝

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czy ktoś ma 1920RT w R56 po lifcie i mu działa?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

:) jak niby ta pompa ma pasowac do n18 ? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Normalnie, do N14 jest 1920LL a do N18 1920RT, podobno ;p 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

w n18 sa dwa rodzaje pompy paliwa

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Chodzi mi o pompę continentala czyli 1920RT a nie boscha. Tylko, że nie ma chyba nikogo na świecie kto to robił i mu działa.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Moim zdaniem pasuje,obudowa jest identyczna

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Też wiem, że jest identyczna ale czy instalowałeś i dobrze działa? nie wyrzuca błędów? bo jakoś nie ma nikogo kto by ją instalował i potwierdził, że to to samo co dużo droższa pompa od BMW/MINI.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

tej jeszcze nie,n18 jakos nie trafiaja z problemem pompy

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To może to nie pompa? Czy możliwe, jest by błędy 2BDD i 2C01 były od czegoś innego? oba mam jako błędy: high pressure fuel plausability pressure to low i momentarily to high.

Auto odpala bez problemu nie faluje idze na maxa tylko co jakiś czas wywale te błędy i wchodzi w tryb awaryjny, czasem jak pojadę z górki czasem jak hamuję przed bramkami na autostradzie, innym razem przy zmianie z 1 na 2 bieg i dodaniu obrotów.

Czy nagar może to powodować?

Ręce opadają, ale jak odpalę mapę z programem to też idzie fajnie ale jak już jest na wolnych obrotach to słychać lekkie piski, tak jakby popychacze czy jakieś synchronizatory:) jakby pompa nie wyrabiała podkręconych parametrów.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Może być też przez nagar. A próbowałeś odczytać ciśnienie jakie pompa daje przez OBD2?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jutro będę sprawdzać bo nie znałem wartości ale poprawcie mnie jeśli mam źle: powinno być 50 barów podczas startu i na jałowym? czyli 5 MPa i ok. 120 bar podczas jazdy czy jak? Pompę w baku sprawdzałem i ma 5 bar więc raczej chodzi tutaj o pompę wysokiego ciśnienia albo coś innego. Z góry dziękuję za każdą pomoc.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na jałowym 5000kPa a podczas jazdy właśnie koło 12000kPa ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przeliczać można różnie ale wiadomo o co chodzi ;p u mnie na zimnym ma 700kPa ¬¬

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz