Content: Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Background: Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Pattern: Blank Waves Notes Sharp Wood Rockface Leather Honey Vertical Triangles
Welcome to minimaniak.com

Rejestrując się otrzymujesz dostęp do wielu korzyści.
Każda rejestracja i logowanie daje ci możliwość dostępu do strony poprzez własny profil.
Masz możliwość założenia swojego indywidualnego profilu, zdobywanie punktów reputacji, które zostaną wynagrodzone oraz komunikować się z innymi za pomocą osobistej skrzynki. Ta wiadomość zostanie usunięta po rejestracji.

• advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Majki46

...to jedziemy z tym Barem.

12 postów w tym temacie

Stało się, kupiłem Mini i jak w przypadku ostatniego Mojego auta (Subaru) rozpoczynam modyfikacje aby podkreślić Nietuzinkowość mojego Coopera.

R53, które posiada kompresor jest raczej podatny na Upgreat-y, ale nie do końca jestem przekonany czy powinienem jakoś samochód do tego przygotować. Rozpoczynam stylistycznie. Większość forumowiczów pewnie wie, że kupno używanego Mini w Polsce to nie lekka i prosta sprawa a kolor auta i wyposażenie to często wynik przypadku. Mnie trafił się Pepper White co nie jest dla mnie jakimś dramatem, ale gdybym mógł, wyprałbym inny kolor. Dodatkowo Mój egzemplarz posiada pakiet chrom co najbardziej mnie smuci, gdyż do całego auta czarne dodatki pasowały by idealnie. Zamierzam powymieniać co się dal lub okleić wszystkie chromowe bibeloty, szyby muszę równomiernie przyciemnić na jeden kolor, bo teraz mam fioletowo - czarne, dołożyć jakiś detali samoprzylepnych coby samochód się wyróżniał. Jako że moje MINI posiada kompletny układ wydechowy typu Cat-Back ze stajni Friedrich Motorsport, myślę o wymianie koła pasowego na kompresorze a następnie Intercooler-a a o wszystkich poczynaniach będę się z Wami dzielił...

Pytanie:

Czy naprawdę powinienem myśleć o wymianie łańcucha rozrządu, tak profilaktycznie?

Co jeszcze należy wymienić lub sprawdzić w pierwszej kolejności w Cooperze S?

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pomoc.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Generalnie silnik w r53 ,jest pancerny ,możesz popatrzeć projekty chłopaków z 1320 co wyczyniają z tych silników 

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na początek kupiłem Rolkę 15%, Pasek, Zimniejsze Świece, Olej do Kompresora, Pompę Wody, Napinasz łańcuszka rozrządu, napinacz paska T...wóz odstawiony do Mechanika i Ciśniemy :D 

graty.jpg

2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Gratuluje zakupu :)
Z niecierpliwością czekam na dalsze efekty prac na Miniaczem :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

MINI złożone i jeszcze nie strojone, ale różnica jest powalająca. Kompresor z rolką 15% mniejszą jest zdecydowanie bardziej elastyczny i posiada dużo mocniejszy dolny zakres obrotów. Jedno przyspieszenie na prostej i wiem, że kolejnym etapem będzie wzmocnienie hamulców. Dodatkowo okazyjnie zakupiłem felgi na lato ASA 17" i przyodziałem Coopera aby zobaczyć czy nie za małe...co sądzicie o wielkości?

fela1.jpg

1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ładne - pasują ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

jest ok :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pierwsza Wiosenna sobota więc przydałoby się umyć Coopera ;)

FullSizeRender 34.jpg

FullSizeRender 35.jpg

FullSizeRender 36.jpg

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

fajne te czerwone wstawki

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

To Próba która wyszła pomyślnie ;p teraz pojadę wzdłuż wszystkich pasów, okleję lusterka i muszę coś zaprojektować na boki Miniaka...

Edytowane przez Majki46
0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kolejny Puzzel układanki modyfikacji Coopera S...Kierownica Powietrza ALTA, bardzo ważny gadżet przy modyfikacji kompresora który powiększa strumień powietrza kierowany bezpośrednio na intercooler. Według znawców idealne dopełnienie przy rolce -15%.

Import  USA :D 

Alta.jpg

Alta1.jpg

2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Letni Setup na Cooper-ku :D

miniw.jpg

miniw1.jpg

1

Udostępnij tego posta